Jak se připravit na Venkovní focení

Pro venkovní focení mám nějaká vhodná místa v okolí Sokolova vyhlédnutá, ale pokud máte sami nějaký tip, není problém na vámi určené místo v blízkém okolí Sokolova dojet. Vhodná jsou například kraje lesů, březové háje, parky, lesní, nebo polní cesty, pole, okolí potoků atd. Zajímavě vypadají také staré budovy, statky, zříceniny apod. a samozřejmě můžeme fotit i v přirozeném prostředí vaší zahrady.

S dětmi fotím max 45 min. – déle to nemá moc smysl, protože rychle ztrácí zájem a po této době už je těžké z nich vymámit přirozený úsměv. Každý nejlépe znáte své děti a víte co na ně platí. Nezapomeňte sebou pro děti také nějakou odměnu po focení.

Doporučuji si udělat malou představu, co vlastně od focení očekáváte. Variant je spousta, proto si nějaké inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se toto mění, ale je dobré mít nějakou představu.

Pokud si přejete nějaké tématické focení (narozeninové, kalendář apod.) je potřeba se předem domluvit.

V jednoduchosti je krása!  Vyberte proto jednobarevné, nerušivé oblečení a dbejte prosím na to, aby na rodinných portrétech byli všichni sladěni (to neznamená mít stejné oblečení a barvy, ale být ve stejném stylu) – džíny a jednobarevné topy působí vždy nenuceně a dobře.     

Během focení je možné podle domluvy vystřídat 2 styly oblečení, můžete toho s sebou přinést více a společně vybereme ty nejlepší outfity. Ideální je oblečení bez výrazných vzorů, proužků, nápisů a dekorací, které jinak zbytečně odvádějí pozornost.

Doporučuji spíše něco jednoduššího než přehnané vzory. Přemýšlejte nad barevným sladěním všech portrétovaných a snažte se vyvarovat nápisů (vtipné a nápadité naopak ano!) Je pěkné mít na pár fotkách podobné oblečení (např. maminka s dcerou ve stejných sukních, šatech apod.) nebo obyčejné džíny a stejně sladěná trika atd. Dětem sluší i hravé, barevné oblečení (puntíky, proužky). Obrázkové oblečení není úplně vhodné, ale pokud si přejete, nechám volbu na Vás. V každém případě je fotka o tom, co se líbí Vám a jaký styl fotek si představujete 🙂

Dámy nezapomeňte také na dvě barvy prádla – pod každou barevnou variantu oblečení.
Těhulky pro Vás jsou vhodné jakékoliv šaty, rozevláté halenky, rozepnuté košile, džíny (nemusíte dopnout) a tílka …. těhotenské šaty a čelenky mám k dispozici. Pokud již vlastníte nějaké botičky, bodýčka (může být i s vtipným nápisem), dudlík v barvě kluk/holka, fotku z ultrazvuku a jiné rezkvizity či nápady pro očekávané miminko, neváhejte a vemte vše sebou, může se hodit 😉