Jak se připravit na Budoir, Glamour focení

Atelier najdete zde ( Budoir ).

Pro venkovní focení ( Glamour ) mám nějaká vhodná místa v okolí Sokolova vyhlédnutá, jde převážně o focení v lese, u jezera, na louce, polní cestě, zajímavě vypadají také staré budovy, zříceniny apod. a samozřejmě můžeme fotit i v přirozeném prostředí Vašeho domu či zahrady.

Každá žena může vypadat krásně! Boudoir či Glamour fotografování je zážitek, který by měla každá žena mít! Jde o jemné, krásné, decentní nebo sexy portréty žen, které chtějí udělat radost především samy sobě nebo své druhé polovičce jako skvělým dárkem. Boudoir, Glamour fotografie jsou velmi vkusné snímky, které podtrhnou Vaši ženskost a smyslnost. To, jak moc se na fotografiích odhalíte, záleží čistě na Vás.

Před samotným focením Vám doporučuji využít služeb profesionální vizážistky a získat tak fotografie, které budete milovat a rozhodně Vám zvednou sebevědomí! Boudoir je vhodný pro všechny ženy. Nemá žádné omezení. Ani věk, ani konfekční velikost. Každá žena může vypadat krásně!

Doporučuji si udělat malou představu, co vlastně od focení očekáváte. Variant je spousta, proto si nějaké inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se toto mění, ale je dobré mít nějakou představu.

Hodí se vše, v čem se cítíte pohodlně a přitom smyslně. Doporučuji doma před samotným focením promyslet nejvhodnější varianty oblečení, bot a doplňků – na místě vše společně doladíme. Vezměte si s sebou alespoň dvě barvy spodního prádla, pokud vlastníte a chcete tak také např. nějakou smyslnější košilku, body, korzet, podvazky, také doporučuji a vypadá velmi pěkně na fotkách volnější svetr (spadlé rameno), bílá košile apod.. Ve výsledku záleží jen a jen na Vás, v čem se budete chtít fotit a na co máte odvahu :-). Oblečení, ve kterém přijdete do atelieru volte raději volnější. Nevhodné jsou upnuté džíny, příliš těsné podprsenky, ponožky, prostě vše co udělá otlaky.

Nezapomeňte ani na boty! Vysoké podpatky jsou pro tuto příležitost ideální. Budeme fotit ale i bosky. Doporučuji si tedy zajistit pěknou manikúru a pedikúru před focením.

Správný make-up je jednou z nejdůležitějších částí focení Boudoir, proto doporučuji make-up od vizážistky. Ke skvělé vizáži patří také pěkný účes (doporučuji rozpuštěné, ale upravené vlasy a něco s sebou pro případné sepnutí vlasů) – návštěva kadeřníka je jen na Vás. Neváhejte se na mě obrátit, doporučím Vám odborníky na tento typ focení.

Doporučení a tipy:
Pokud se stydíte přijít sama, vezměte s sebou kamarádku, která vám jistě poradí v oblečení a občas Vás i rozesměje.

Úprava fotografií:
V ceně úprav jsou pokročilejší retuše než např. u rodinného focení – kontrast, zabarvení, ořez, apod.stejně jako retuše pleti (pupínky, flíčky, drobné vrásky apod.) Rozsáhlé retuše jako např. úprava oblečení, zeštíhlování, odstraňování „druhé brady“, přebarvování odrostů, opalování, měnění barvy laku na nehtech apod. jsou prací profesionálních grafiků, event. kadeřníků, manikérek … nikoliv fotografa 🙂 .