Jak se připravit na focení v Ateliéru

 Atelier najdete zde

Doporučuji si udělat malou představu, co vlastně od focení očekáváte. Variant je spousta, proto si nějaké inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se toto mění, ale je dobré mít nějakou představu.
Pokud si přejete nějaké tématické focení (narozeninové, kalendář apod.) je potřeba se předem domluvit.

S dětmi fotím max 45 min. – déle to nemá moc smysl, protože rychle ztrácí zájem a po této době už je těžké z nich vymámit přirozený úsměv. Sebou doporučuji připravit si pro děti nějakou odměnu po focení!

V atelieru je spousta drahých, nových a i nestabilních věcí. Já se starám o změnu rekvizit, světel apod. a vy hlídejte prosím své děti. Při poškození rekvizit, pláten a především světel dětmi požaduji finanční kompenzaci.

V jednoduchosti je krása!  Vyberte proto jednobarevné, nerušivé oblečení a dbejte prosím na to, aby na rodinných portrétech byli všichni sladěni (to neznamená mít stejné oblečení a barvy, ale být ve stejném stylu) – džíny a jednobarevné topy působí vždy nenuceně a dobře.

Během focení je možné podle domluvy vystřídat 2 styly oblečení, můžete toho s sebou přinést více a společně vybereme ty nejlepší outfity. Ideální je oblečení bez výrazných vzorů, proužků, nápisů a dekorací, které jinak zbytečně odvádějí pozornost.
Doporučuji spíše něco jednoduššího než přehnané vzory. Přemýšlejte nad barevným sladěním všech portrétovaných a snažte se vyvarovat nápisů (vtipné a nápadité naopak ano!) Je pěkné mít na pár fotkách podobné oblečení ( např. maminka s dcerou ve stejných sukních, šatech apod.) nebo obyčejné džíny a stejně sladěná trika atd. Dětem sluší i hravé, barevné oblečení (puntíky, proužky). Obrázkové oblečení není úplně vhodné, ale pokud si přejete, nechám volbu na Vás. V každém případě je fotka o tom, co se líbí Vám a jaký styl fotek si představujete 🙂
Dámy nezapomeňte také na dvě barvy prádla – pod každou barevnou variantu oblečení.
Těhulky pro Vás jsou vhodné jakékoliv šaty, rozevláté halenky, rozepnuté košile, džíny (nemusíte dopnout) a tílka …. těhotenské šaty a čelenky mám k dispozici. Pokud již vlastníte nějaké botičky, bodýčka (může být i s vtipným nápisem), dudlík v barvě kluk/holka, fotku z ultrazvuku a jiné rezkvizity či nápady pro očekávané miminko, neváhejte a vemte vše sebou, může se hodit 😉

Upřednostňuji jednodušší snímky, proto bosé nohy vypadají na fotkách nejlépe. Pokud chcete při fotografování botky mít, podrážky by měly být naprosto čisté.