Jak se připravit na focení v Ateliéru

 Atelier najdete zde

Doporučuji si udělat malou představu, co vlastně od focení očekáváte. Variant je spousta, proto si nějaké inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se toto mění, ale je dobré mít nějakou představu. Pokud si přejete nějaké tématické focení (narozeninové, kalendář apod.) je potřeba se předem domluvit.

S dětmi fotím max 45 min. – déle to nemá moc smysl, protože rychle ztrácí zájem a po této době už je těžké z nich vymámit přirozený úsměv. Sebou doporučuji připravit si pro děti nějakou odměnu po focení!

V atelieru je spousta drahých, nových a i nestabilních věcí. Já se starám o změnu rekvizit, světel apod. a vy hlídejte prosím své děti. Při poškození rekvizit, pláten a především světel dětmi požaduji finanční kompenzaci.

Jak se obléci: V jednoduchosti je krása!  Doporučuji oblečení bez výrazných vzorů, obrázků a nápisů, které zbytečně odvádějí pozornost.
Vyberte proto jednobarevné, nerušivé oblečení a dbejte prosím na to, aby na rodinných portrétech byli všichni sladěni – pro muže / chlapce doporučuji plátěné kalhoty event. džíny a bílá / černá jednobarevná trika / košile působí vždy nenuceně a dobře, ženy / slečny:
je pěkné mít sladěné oblečení např. maminka s dcerou ve stejných sukních, šatech pokud něco takého seženete, pokud ne postačí obyčejné džíny a stejně sladěná trika atd.

Během focení je možné podle domluvy vystřídat 2 styly oblečení, můžete toho s sebou přinést více a společně vybereme ty nejlepší outfity.

Upřednostňuji jednodušší snímky, proto bosé nohy vypadají na fotkách nejlépe ( doporučuji pedikúru). Pokud chcete při fotografování botky mít, podrážky by měly být naprosto čisté.