Všeobecné a obchodní podmínky

Objednávka

přesný termín, čas a druh fotografování si klient domluví prostřednictvím kontaktního formuláře na webu www.renatacerna.cz, na telefonu 777 637 872, e-mailu foto@renatacerna.cz nebo přes messenger facebookových stránek www.facebook.com/renata.cerna.photography/ a instagram Renata Černá fotografie.

Objednáním závazného termínu vyjadřuje klient souhlas s obchodními podmínkami, které jsou nedílnou součástí objednávky. Rezervace termínu se stává závaznou potvrzením emailu z mé strany. Do této doby nelze termín považovat za rezervovaný.

Platba

Cena fotografování je splatná v den fotografování v hotovosti. Fotografie, které si vyberete nad rámec základního balíčku, jsou uhrazeny vystavením dodatečné faktury na základě vašeho odeslaného finálního výběru a je splatná k datu uvedeném na faktuře. Na základě připsané platby celého doplatku za fotografie navíc, běží lhůta 4-6 týdnů, v této době obdržíte upravené fotografie dle možností fotografa elektronicky přes úschovnu.cz.  Již upravenou, hotovou, zakázku NELZE nijak měnit (možný je pouze výběr fotografií navíc a to nejdéle do 30ti dnů od finálního výběru, po této lhůtě neupravené fotografie mažu z galerie). Po dokončení zakázky již nelze nárokovat peníze zpět, ubírat nebo snižovat počet fotografií k úpravě apod. NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE, které nejsou ve výběru, neposkytuji! V případě, že máte zájem o tisk, rovněž žádám o platbu předem na účet, cena tisku dle počtu fotek ( cca 300,- Kč / do 15 ks fotografií), v případě vyššího počtu fotografií Vám zašlu aktuální kalkulaci. Fotografie odesílám do tisku až po připsání platby na účet. Klientovi tisknu pouze barevné fotografie včetně koláží do dárkové krabičky a předávám osobně event. poštou dle domluvy.

Výběr fotografií pro úpravu

Po fotografování Vám zašlu cca nejdéle do týdne email s náhledovými fotografiemi, které jsou určeny výhradně pro výběr fotografií k úpravě a retuši – jsou v malém rozlišení, opatřeny vodoznakem a tyto fotografie není dovoleno jakkoliv dále upravovat a používat bez písemného souhlasu fotografa. Pokud máte speciální přání na úpravu fotografií (barvy, ořez, retuš apod.), vše hlaste předem, nebo v průběhu fotografování. U novorozeneckého focení vždy záleží na konkrétním miminku co nám dovolí fotit a co ne, vzhledem k tomu, že každý novorozenec je  absolutně jiný není možné na přání fotit dané polohy apod. pokud to miminko nedovolí. To je třeba respektovat. U novorozenců – dle možností – fotím cca 3-6 barevných scén, změna poloh, rekvizit.

Dodací lhůta

Standardní dodací lhůta hotových fotografií je 4-6 týdnů od vámi odeslaného výběru fotografií ( v případě nemoci, svátků, dovolené se může lhůta o něco prodloužit, aktuálně vás o tom informuji). Po domluvě nabízím možnost expresního zhotovení zakázky v elektronické podobě do 7 pracovních dnů ( příplatek 500,- Kč ). Větší počet fotografií k úpravě v expresním vyhotovení není možný v případě státních svátků, Vánoc, dovolené, nemoci apod. se dodací lhůta může adekvátně prodloužit. Hotovou zakázku si můžete vyzvednout po domluvě buď osobně, popř. Vám ji mohu zaslat poštou. Balíčky zasílám výhradně prostřednictvím České Pošty dle platného ceníku České Pošty

Hotové fotografie, tisk

Všechny hotové fotografie obdržíte v barevné a černobílé verzi elektronicky přes úschovnu.cz (samy si stáhnete a uložíte do PC), za příplatek 300,- Kč na flash disku k vyzvednutí u mě osobně, eventuálně zaslané doporučeně poštou za 50,- Kč (např. v případě tištěných fotografií); Neupravené fotografie v žádném případě neposkytuji! Případné připomínky k retuši fotografií musí klient sdělit fotografovi před zpracováním a odesláním fotografií do tisku nejlépe prostřednictvím emailu, poté již není možné uplatnit jakékoliv nároky na změnu. Výběr fotografií k úpravě a do tisku je závazný standartně obdržíte fotografie ve formátu 10×15 cm ( dle balíčku ) za příplatek 300,- Kč/do 15 ks fotografií, tisk každé další fotografie nad rámec balíčku je 8,- Kč, tištěné fotografie objednávám pouze v profesionálních fotolabech, které si barevně rozumí s nastavením mého zkalibrovaného monitoru. Reklamace tištěných fotografií je tedy možná pouze v případě tiskových chyb způsobených tiskárnou – jako jsou barevné tečky, pruhy přes fotografie a jiné. Reklamace barevného provedení upravených a výsledných fotografií není poté možná. Retuš fotografií každá Vámi vybraná fotografie projde základními úpravami, jako je ořez, vyvážení barev, úprava kontrastu, sytosti apod. při základní retuši se odstraňují různé pupínky, modřiny, škrábance, lehce se retušuje pleť. Na přání klienta se retušují vrásky, více se vyhlazuje pleť, apod. Veškerá přání na retušování (znaménka, pihy, barevné korekce pleti apod.) je nutné HLÁSIT již při výběru fotografií k úpravě. Po úpravě fotografií již nelze nic měnit. Nedělám fotomontáže! Upravuji fotografie v původní přirozené podobě, tak jak je vyfotím. Děkuji za spolupráci.

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na služby fotografa je možno zakoupit v ateliéru. Nákupem dárkového poukazu souhlasíte s obchodními podmínkami a jejich dodržováním. Dárkový poukaz je vždy vystaven na konkrétní fotobalíček. Tyto služby lze pouze navyšovat na vyšší fotobalíček, nikoliv na nižší. Objednání na focení dle voucheru je možné dle volného termínu fotografa a focení musí proběhnout nejpozději do konce platnosti poukazu. Platnost dárkového poukazu je vždy konkrétně uvedena přímo na dárkovém poukazu. Dárkový poukaz má omezenou platnost. Službu lze tedy čerpat pouze po dobu této platnosti. Po uplynutí platnosti dárkového poukazu není možno tyto služby jakkoli vymáhat. Platnost si hlídá klient sám. U dárkového poukazu nelze v žádném případě žádat o navrácení částky v hotovosti.

Náhrada škody

Klient odpovídá za veškeré škody způsobené na vybavení ateliéru

Práva a povinnosti

Fotograf má právo (se souhlasem klienta) využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, fcb stránky, jiné sociální sítě, propagační materiály a tištěné materiály, reklama, výstavní činnost atd. Hotové fotografie zálohuji po dobu 6ti měsíců od předání fotografií po tuto dobu je možné zhotovit zálohu na CD (100,-/ks). Zazálohujte si prosím tedy pečlivě své fotografie (nejlépe na několik míst)

Ostatní informace

Jakékoliv změny ve smlouvě mohou být provedeny pouze písemnou formou, případně emailem. Pokud se domluveného fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, kontaktujte mne prosím co nejdříve – Váš termín můžeme bez problémů přesunout. Dodržujte prosím stanovený čas fotografování – pokud mám ještě další zákazníky, nemohu Vám ušlý čas nijak nahradit. Více informací, tipy co s sebou a jak se na fotografování připravit Vám ráda zašlu emailem po závazné rezervaci.