Jak se připravit na Těhotenské focení

Atelier najdete zde.

Pro venkovní focení mám nějaká vhodná místa v okolí Sokolova vyhlédnutá, ale pokud máte sami nějaký tip, není problém na Vámi určené místo v blízkém okolí Sokolova dojet. Vhodná jsou například kraje lesů, březové háje, parky, lesní, nebo polní cesty, pole, okolí potoků atp. Zajímavě vypadají také staré budovy, statky, zříceniny apod. a samozřejmě můžeme fotit i v přirozeném prostředí vaší zahrady.

Doporučuji si udělat malou představu, co vlastně od focení očekáváte. Variant je spousta, proto si nějaké inspirační fotografie můžete vyfotit na mobil a společně se rozhodneme pro nejlepší řešení. I když si uděláme nějaký plán, v průběhu focení se toto mění, ale je dobré mít nějakou představu.
 

Oblečení: k dispozici mám v ateliéru velké množství šatů pro těhotenské focení v různých barvách (bílé, černé, červené, vínové, přírodní hnědé, růžové) a vzorech ( jednoduché hladké nebo krajkové). Pokud vlastníte černé těhotenské body, úpletové jednobarevné šaty nebo delší černé přiléhavé triko, bílou pánskou košili dlouhý rukáv, doporučuji s sebou vzít! Nutné vzít s sebou 2 barvy spodního prádla, ideálně černé a bílé (event. tělové) pod těhotenské šaty, také doporučuji bílá /černá trika nebo tílka bez nápisů, džíny (není třeba dopnout). Přemýšlejte nad barevným sladěním všech portrétovaných a snažte se vyvarovat nápisů , obrázků a přehnaných vzorů (vtipné a tématické mohou být!) Pokud máte už nějaké dítko, je pěkné mít na fotkách i podobné oblečení ( např. maminka s dcerou ve stejných sukních, šatech apod.)

Během focení vystřídáme více variant oblečení ( cca až 3x převlečení ), můžete toho s sebou přinést více a společně vybereme ty nejlepší outfity.

Upřednostňuji jednodušší snímky, proto bosé nohy vypadají na fotkách nejlépe ( doporučuji pedikúru!). Pokud chcete při fotografování botky mít, podrážky by měly být naprosto čisté.

Pokud již vlastníte pro miminko nějaké botičky, bodýčka (může být i s vtipným nápisem), dudlík v barvě kluk/holka, fotku z ultrazvuku a jiné rezkvizity či nápady, neváhejte a vemte vše sebou, může se hodit 😉