Jak se připravit na focení Novorozeňátek (newborn)

Atelier najdete zde.

Novorozence fotím mezi 1. a 2. týdnem života. V té době jsou miminka ještě zvyklá na „schoulenou“ polohu z maminčina bříška, většinu času prospí, dobře se polohují. Při novorozeneckém focení není třeba spěchat. Miminko se v průběhu přebaluje, krmí a uspává, proto prosím o trpělivost všech přítomných (obvzlášť když se mimískům nedaří usnout) takovéto focení může trvat i několik hodin, ale výsledek Vás jistě potěší a odměnou Vám budou krásné vzpomínky na celý život! Focení trvá cca 3 hodiny.  

Focení miminka prosím předběžně domlouvejte ještě před porodem. Po narození miminka se mi ideálně ozvěte z porodnice a domluvíme přesný termín focení.

Krmení: pokud je to jen trochu možné nechte kojení miminka až do ateliéru.
Po kojení si miminko lépe uspím a focení začíná, až když tvrdě spinká. Ideální stav je, aby miminko nepřišlo do ateliéru pěkně vyspinkané pokud je to jen trochu možné :). Je vhodné také dbát na nedráždivou stravu miminka několik dní před focením, aby ho netrápilo bříško (obzvlášť kyselé nebo exotické ovoce může u miminek vyvolat vyrážku!).

Oblečení: pro miminko do 4,5 kg mám v ateliéru vše k dispozici tj. oblečky, čepičky, čelenky a další potřebné rekvizity, které jsou pro novorozeňátka vhodné (pokud máte své, můžete vzít s sebou, hodit se může vše).
Pokud budeme fotit i společné fotky, doporučuji oblečení bez výrazných vzorů, obrázků a nápisů, které zbytečně odvádějí pozornost. Vyberte proto jednobarevné, nerušivé oblečení a dbejte prosím na to, aby na rodinných portrétech byli všichni sladěni – pro muže / chlapce doporučuji plátěné kalhoty event. džíny a bílá / černá jednobarevná trika / košile působí vždy nenuceně a dobře, ženy / slečny: je pěkné mít sladěné oblečení např. maminka s dcerou ve stejných sukních, šatech pokud něco takého seženete, pokud ne postačí obyčejné džíny a stejně sladěná trika atd. Maminky vemte si něco volnějšího pohodlného, spíše volnější střih halenky, trika, šatů, fotí se i v sedě, tak ať Vás nic netlačí a cítíte se dobře a také trochu schováme ještě bříško po porodu 😉

Během focení je možné podle domluvy vystřídat 2 styly oblečení, můžete toho s sebou přinést více a společně vybereme ty nejlepší outfity. Upřednostňuji jednodušší snímky, proto bosé nohy vypadají na fotkách nejlépe ( doporučuji pedikúru ). Pokud chcete při fotografování botky mít, podrážky by měly být naprosto čisté.

S sebou do ateliéru si vezměte:

  • vlhčené ubrousky
  • přebalovací podložku
  • dostatek plen na přebalení miminka ( alespoň 5 ks)
  • dudlík ( i když na něj miminko není zvyklé, může posloužit k uspávání miminka )
  • látkovou plenu
  • menší deku na zabalení miminka
  • svačinu

! Pokud přijdete na focení i se starším sourozencem do 3 let, prosím o zajištění hlídání v ateliéru ( tatínkem, babičkou, kamarádkou..). Focení je pro takto malé děti dost dlouhé, proto prosím vezměte sebou nějaké oblíbené hračky, knížku, tablet event. poslouží nějaká pohádka v mobilu při delší chvilce, sebou nějakou ňamku, pití a svačinu! V tomto případě vyfotíme dětičky a rodinu společně hned v úvodu focení a poté už může odejít tatínek se starším sourozencem třeba někam ven na hřiště, procházku a vrátit se až ke konci focení 🙂

Při focení se změní scéna, rekvizity a oblečení miminka několikrát podle toho jak miminko spinká. Možností je spousta a vše, co vidíte na mých fotkách nestihneme, proto pokud máte vybranou nějakou konkrétní fotku nebo jakékoliv Vaše přání, co byste chtěli vyfotit, pak mi dejte vědět alespoň den před focením!

Moc se těším na focení s vámi! 🙂