Jak se připravit na focení Novorozeňátek (newborn)

Atelier najdete zde.

Novorozence fotím mezi 1. a 2. týdnem života. V té době jsou miminka ještě zvyklá na „schoulenou“ polohu z maminčina bříška, většinu času prospí, dobře se polohují. Při novorozeneckém focení není třeba spěchat. Miminko se v průběhu přebaluje, krmí a uspává, proto prosím o trpělivost všech přítomných (obvzlášť když se mimískům nedaří usnout) takovéto focení může trvat i několik hodin, ale výsledek Vás jistě potěší a odměnou Vám budou krásné vzpomínky na celý život! Focení trvá cca 3 hodiny.  

Focení miminka prosím předběžně domlouvejte ještě před porodem. Po narození miminka se mi ideálně ozvěte z porodnice a domluvíme přesný termín focení.

Krmení: pokud je to jen trochu možné nechte kojení miminka až do ateliéru.
Po kojení si miminko lépe uspím a focení začíná, až když tvrdě spinká. Ideální stav je, aby miminko nepřišlo do ateliéru pěkně vyspinkané pokud je to jen trochu možné :). Je vhodné také dbát na nedráždivou stravu miminka několik dní před focením, aby ho netrápilo bříško (obzvlášť kyselé nebo exotické ovoce může u miminek vyvolat vyrážku!).

Oblečení: V ateliéru mám čelenky, čepičky, oblečky a rekvizity, které jsou pro novorozeňátka vhodné (pokud máte své, můžete vzít s sebou, hodit se může vše).
Pokud budeme fotit i společné fotky, pak doporučuji co nejjednodušší oblečení bez vzorů a nápisů. Např. bílá tílka, černá trika, džíny apod.

S sebou do ateliéru si vezměte:

  • vlhčené ubrousky
  • přebalovací podložku
  • pleny na přebalení miminka ( alespoň 5 ks)
  • dudlík ( i když na něj miminko není zvyklé, může posloužit k uspávání miminka )
  • látkovou plenu
  • menší deku na zabalení miminka
  • svačinu

! Pokud budeme fotit s malým sourozencem, prosím o zajištění hlídání v ateliéru ( tatínkem, babičkou, kamarádkou..). Také prosím vezměte nějaké oblíbené hračky, knížku, tablet event. poslouží nějaká pohádka v mobilu při delší chvilce, sebou nějakou ňamku, pití a svačinu!

Při focení se změní scéna, rekvizity a oblečení miminka několikrát podle toho jak miminko spinká. Možností je spousta a vše, co vidíte na mých fotkách nestihneme, proto pokud máte vybranou nějakou konkrétní fotku nebo jakékoliv Vaše přání, co byste chtěli vyfotit, pak mi dejte vědět vždy několik dní před focením!

Moc se těším na focení s vámi! 🙂